Agnieszka Twardowska - DMMS

AGNIESZKA TWARDOWSKA
WIEK: 24
MIEJSCE URODZENIA: Strzelno
ZNAKI SZCZEGÓLNE: z jednej strony zakochana w ,nastrojowych balladach, a z drugiej strony znakomicie czująca rytmiczną muzykę pop, funky i soul.

Agnieszka już 17 lat występuje na scenie i śpiewa, a przez pół swojego artystycznego życia namawiana była do pokazania swojego olbrzymiego talentu wokalnego w telewizji.

To znajomi przekonali ją do spróbowania swoich sił w „The Voice of Poland”. Podczas przesłuchań w ciemno podbiła serca jurorów piosenką „Stay with me” z repertuaru Sama Smitha. Występem Agnieszki zachwyciła się Edyta Górniak, spodobała się również Tomsonowi i Baronowi. Jej pięknemu głosowi nie oparli się też Justyna Steczkowska i Marek Piekarczyk. Ten występ wciąż cieszy się wielką popularnością w sieci. Na YouTube zebrał już ponad 1 300 000 wyświetleń. Agnieszka dotarła do ćwierćfinału. A Marek Piekarczyk powiedział o niej, że ma „bezcenny dar przekazywania uczuć”.

Agnieszka była też uczestniczką V edycji programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w trakcie którego wykonała hity takich gwiazd jak Rihanna, Ellie Goulding (wygrany odcinek), Celine Dion, Alicia Keys, Kayah, Anna German oraz Czesław Niemen. W mediach wielokrotnie wspominano iż Agnieszka Twardowska ma „głos jak anioł”, a jej interpretacje wokalne były jednymi z najwyżej ocenianych w programie. Co więcej, przeprowadzony przez organizatorów programu czat z Agnieszką był najchętniej odwiedzanym i najdłużej trwającym w tej edycji.

Agnieszka Twardowska - DMMS

Aktualnie Agnieszka jest stałym gościem wszystkich stacji telewizyjnych. Ponadto koncertuje ze swoim zespołem oraz solo m.in. z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej i wspiera liczne fundacje (w tym m.in. Akademię Przyszłości, Fundację Serca Bicie, Fundację Iskierka), a także pracuje wspólnie z uznanymi twórcami nad swoją debiutancką płytą, która planowana jest na 2017 rok.

Pierwszym zwiastunem albumu jest utwór „Slow Down”, do którego sama napisała słowa i skomponowała muzykę oraz remix tegoż samego utworu, który powstał przy współpracy z  Paulem Damixie – uznanym producentem i dj, zdobywcą tegorocznej nagrody iHeart Radio 2016 Remix Award (Remix of the Year) w Miami, za remix utworu “Hello” z repertuaru Adele. W październiku 2016 r. miał premierę drugi singiel Agnieszki zatytułowany „Już Wiem”, a w grudniu 2016 roku, Agnieszka zaprezentowała swoją kolejną autorską piosenkę, tym razem utrzymaną  w świątecznym klimacie zatytułowaną „Świąteczny”. Teledysk do utworu można było obejrzeć w 4Fun.Tv, Kino Polska Muzyka oraz na oficjalnym kanale YouTube artystki.

Agnieszka znalazła się na 7 miejscu wśród najchętniej wyszukiwanych w internecie osób polskiej sceny muzycznej 2016 roku. Zestawienie zostało przygotowane przez przeglądarkę Google.