AGA Twardowska - DMMS

Agnieszka Twardowska (ur. 08 stycznia 1993 r. w Strzelnie) 

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Uczestniczka telewizyjnego show Twoja Twarz Brzmi Znajomo (Telewizja Polsat) oraz The Voice of Poland (TVP2).  Laureatka drugiego miejsca w koncercie Debiutów 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2017.

Edukacja:
Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie oraz Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale Edukacji Muzycznej. Specjalność: Wokalistyka oraz Prowadzenie Zespołów.

Kariera zawodowa:
W latach 2010 – 2013 wokalistka grupy After Blues. 

W roku 2014 uczestniczy w V edycji telewizyjnego show The Voice of Poland, w której wykonuje m.in. przebój z repertuaru Sam Smith pt. „Stay with me” oraz Whitney Houston pt. Run to me” i dochodzi do ćwierćfinału tej edycji programu. 

W roku 2015 na rynku ukazuje się jej pierwszy solowy singiel pt. „Just slow down”.

Rozpoczyna pracę  nad swoim pierwszym solowym albumem.

W roku 2016 uczestniczy w V edycji show telewizji Polsat, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym z powodzeniem wciela się m.in. w postacie Ellie Goulding, Celine Dion, Christiny Aguilery, Alici Keys, Rihanny, Kayah, czy Anny German.

W drugiej połowie 2016 roku wydaje dwa kolejne single pt. „Już wiem” oraz napisany specjalnie z myślą o Świętach Bożego Narodzenia utwór pt. „Świąteczny”. 

W tym samym roku, bierze udział w specjalnie przygotowanym na potrzeby telewizji TVN koncercie kolęd zarejestrowanym w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. 

W 2017 roku uczestniczy w 54 KFPP w Opolu i bierze udział w koncercie Debiutów wykonując utwór pt. „Północ”. Zostaje Laureatką drugiego miejsca i ociera się o Nagrodę Główną im. Anny Jantar, do której zabrakło jej jednego głosu. Ponadto koncertuje wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, a także w ramach projektu Zaucha i Przyjaciele.

W roku 2018 ponownie występuje w Opolu podczas 55 KFPP, ale tym razem w koncercie Największych przebojów 100-lecia piosenki literackiej i kabaretowej, brawurowo wykonując utwór „Niebo do wynajęcia”. 

Wspólnie z Janem Smoczyńskim (producent), Jarkiem Jaruszewskim (Bisz), Magdą Grabowską-Wacławek (Bovska) i Karoliną Kozak (autorki tekstów) komponuje oraz pisze słowa do utworów, które znajdą się na jej pierwszym solowym albumie. Premiera płyty zaplanowana jest na Q3-Q4/ 2019 rok. 

Życie prywatne:
Jej pasją poza muzyką są: taniec, moda, makijaż oraz fotografia. Udziela się charytatywnie oraz wspiera fundacje, w tym m.in. Akademię Przyszłości, Fundację Serca Bicie, Fundację Iskierka.